header

Plik JPK_VAT – objaśniamy !

Czym jest plik JPK? ✅ ?
 
? Do 25 dnia każdego miesiąca każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do rozliczenia podatku VAT oraz przesłania pliku JPK_VAT
 
Ale czy wiesz dokładnie, czym właściwie plik JPK_VAT jest? ?
Zatem wyjaśniamy! ?
 
JPK to Jednolity Plik Kontrolny, w którym zawarte są dane o operacjach gospodarczych firmy. Dane te dotyczą konkretnego okresu roku podatkowego ?
 
❓Skąd mamy te dane ❓
Z programu finansowo-księgowego, w którym są gromadzone i analizowane.
 
❓Po co gromadzimy takie ustandaryzowane pliki❓
Zbieranie i analizowanie takich danych w JPK ma na celu uszczelnienie sytemu podatkowego, a także stanowi ogromne ułatwienie w przypadku kontroli podatkowych.
 
❓Jakie dane zawiera JPK❓
Plik ten zawiera siedem różnych struktur. Dla większości przedsiębiorstw kluczowa jest tu struktura JPK_VAT ? To ten plik obligatoryjnie wysyłamy do urzędu. Pozostałe dostarczamy tylko na żądanie. Zawiera on ewidencję zakupu i sprzedaży VAT ?
 
❓Kto ma obowiązek złożyć JPK_VAT❓
Do JPK zobowiązani są wszyscy czynni podatnicy VAT, zarówno będący, jak i niebędący przedsiębiorcami.
 
Mamy nadzieję, że teraz już doskonale wiecie czym jest JPK oraz JPK_VAT, który co miesiąc składamy w Waszym imieniu do urzędu! ?
a
Jeśli chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami. Przekonaj się, że księgowość może być kompleksową usługą, która pozwoli Ci na prowadzenie biznesu. Napisz do nas lub umów się na konsultację. Zapraszamy!.
 

Zobacz również:

WSPÓŁPRACA

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu
lub adres e-mail, oddzwonimy.