header

Prowadzenie księg rachunkowych Gdańsk / Pruszcz Gdański

Księgi rachunkowe

Ogrodowscy to Kancelaria Księgowa, która zapewnia kompleksowe usługi dla przedsiębiorców i osób fizycznych. Naszą specjalnością są między innymi księgi rachunkowe, do których prowadzenia są zobowiązane firmy na tzw. pełnej księgowości. Jest to system rejestracji opisujący w sposób szczegółowy wszelkie transakcje finansowe, przychody, koszty, a także aktywa i zobowiązania. Dzięki temu możliwe jest zebranie dokładnych informacji na temat kondycji Państwa spółki handlowej, akcyjnej czy komandytowej.Sporządzając księgi rachunkowe, umieszczamy w nich wydatki i przychody związane z działalnością operacyjną przedsiębiorstwa, lecz nie tylko. Znajdują się w nich również informacje dotyczące kosztów poniesionych na wynagrodzenia pracowników, zobowiązań kredytowych oraz opłaconych czynszów. Prowadzenie tego systemu rejestracji jest więc skomplikowanym, wieloetapowym zadaniem, którego realizacja wymaga stosowania się przepisów prawa oraz dużej wiedzy z dziedziny rachunkowości i podatków. Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Obowiązki spółek

Niezależnie od rodzaju Państwa spółki, jeśli jest ona objęta obowiązkiem pełnej księgowości, należy dla niej prowadzić księgi rachunkowe. Nie trzeba mieć jednak zatrudnionego na etacie specjalisty, zamiast tego można zlecić realizację usługi w ramach outsourcingu biurom rachunkowym. Przedsiębiorca objęty takimi wymogami musi nie tylko rejestrować wymienione wyżej wydatki i przychody, ale też w razie kontroli z urzędu skarbowego udostępnić odpowiednią dokumentację do wglądu urzędnikowi z US.

Obowiązek sprawozdawczy GUS

Obowiązki spółek

Jednym z wymogów nakładanym na spółki jest obowiązek sprawozdawczy, z którego należy się wywiązywać w terminie określonym w odpowiednich rozporządzeniach. Jest on nakładany przez Główny Urząd Statystyczny każdego roku wybranym przedsiębiorcom, w celu zgromadzenia potrzebnych danych dotyczących podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce w danym okresie. Do badania GUS wybiera firmy, kierując się metodą reprezentacyjną lub dobierając je w zależności od aktualnych potrzeb badawczych. 

Sprawozdania finansowe

Obowiązki spółek

Na zlecenie naszych klientów biznesowych wykonujemy również sprawozdania finansowe, które należy składać cyklicznie do Krajowego Rejestru Sądowego. Prezentują one sytuację ekonomiczną przedsiębiorstwa w określonym przedziale czasowym. W dokumencie należy zawrzeć informacje dotyczące dochodów, aktywów oraz majątku firmy. Prawidłowo prowadzone księgi rachunkowe ułatwiają realizację tego zadania i pomagają w zminimalizowaniu ryzyka ewentualnych błędów i naliczenia kar za ewentualne niedopatrzenia. 

Aktualizacje danych spółki

Obowiązki spółek

W przypadku spółek klientów zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym dbamy również o terminowe wprowadzanie ewentualnych zmian przed odpowiednimi urzędami. Jednym z zadań, które realizujemy, jest aktualizacja danych NIP-8 wymagana w momencie, kiedy zmienił się, np. adres Państwa przedsiębiorstwa. Dodatkowo w ramach prowadzonej księgowości zajmujemy się też rozliczeniami podatku CIT-8, a także sprawdzamy, czy dany podmiot kwalifikuje się na tzw. CIT estoński. 
Kompleksowe usługi – księgi rachunkowe


Zgłaszając się do naszego biura rachunkowego, uzyskują Państwo dostęp do kompleksowych usług, które realizowane są przez świetnie wykwalifikowanych ekspertów. Mamy wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu rachunkowością firm, które działają w rozmaitych sektorach gospodarki. Różnorodność obsługiwanych przez nas branż sprawia, że mamy odpowiednią wiedzę do sporządzania księgowości na zlecenie niezależnie od profilu działalności. Jedną ze specjalności Kancelarii Ogrodowscy jest prowadzenie ksiąg handlowych m.in. na zlecenie firm produkcyjnych.


Obsługując pełną księgowość firmy, dbamy o terminowe informowanie o nałożonych na nią podatkach. W prowadzonych przez nas księgach rachunkowych zawsze panuje porządek, dzięki czemu klienci mogą przyjąć ewentualną kontrolę urzędową, nie martwiąc się o jej wynik. W zakres usług, jakie realizujemy, wchodzi również obsługa kadrowo-płacowa i fachowe doradztwo podatkowe. Doradztwo podatkowe realizujemy we współpracy z 4 Kancelariami Doradców Podatkowych, którzy pomagają naszym klientom w bieżących zagadnieniach podatkowych. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą Kancelarii na stronie ogrodowscy.pl i do zadawania ewentualnych pytań za pośrednictwem formularza lub telefonicznie.

WSPÓŁPRACA

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu
lub adres e-mail, oddzwonimy.