header

Usługi kadrowe Gdańsk / Pruszcz Gdański

Kadry i płace

Jeśli zatrudniają Państwo w swojej firmie pracowników, warto rozważyć współpracę z naszym biurem rachunkowym. Prowadzenie działu kadry i płace jest jedną z wielu usług, w której się specjalizujemy. Proponujemy obsługę kadrową kompleksową, jak również ograniczoną do konkretnego, wybranego przez klienta obszaru. Dbamy o to, aby dokumentacji wszystkich osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie była rzetelnie przygotowywana, zgodnie z bieżącymi wymaganiami prawnymi, a także rodzajem nawiązanej umowy o pracę lub cywilnoprawnej.Czym się zajmują kadry i płace?

Zakres świadczonych usług kadrowych

W imieniu Państwa firmy wywiążemy się z obowiązków formalnych względem pracowników. W zakres obsługi kadrowej, jaką oferujemy, wchodzi przede wszystkim sporządzanie dokumentacji dotyczącej zatrudnienia, np. umów, a także listy płac. Zajmiemy się także wszelkimi rozliczeniami podatkowymi oraz składkowymi wszystkich osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działu kadr i płac na zlecenie dużych podmiotów gospodarczych oraz niewielkich spółek, dlatego warto nam zaufać.

Listy płac

Zakres obsługi kadrowej

W każdej firmie składającej się z pracowników zatrudnionych z tytułu umowy o pracę należy tworzyć listę płac. Jest to rodzaj dokumentu potwierdzający naliczanie takim podwładnym wynagrodzeń w odpowiedniej kwocie. Sporządza się ją przeważnie raz w miesiącu na podstawie ewidencji czasu pracy w danym okresie, a także informacji dotyczących ewentualnych premii czy innych, dodatkowych składników, które należy uwzględnić. Nie trzeba sporządzać tego wykazu w przypadku osób z umowami cywilnoprawnymi, dla których wystawiane są rachunku i na ich podstawie wypłacane wynagrodzenie. 

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników

Zakres obsługi kadrowej

Istotnym elementem obsługi działu kadrowego jest również wywiązywanie się z wszelkich formalności związanych ze zwalnianiem i zatrudnianiem pracowników. W przypadku nowo zatrudnionych osób sporządzamy umowy cywilnoprawne lub o pracę, dbając o to, aby ich treść była zgodna z ustaleniami obu stron oraz zapisami polskiego prawa. W przypadku zakończenia współpracy, np. za porozumieniem stron lub dyscyplinarnie, przygotowujemy odpowiednią dokumentację i koordynujemy cały proces. 

Zaświadczenia do urzędów

Zakres obsługi kadrowej

Na życzenie klientów zajmujemy się kompleksową obsługą kadrową, w której zakres wchodzą także różnego rodzaju zaświadczenia. W Państwa imieniu zajmiemy się sporządzaniem dokumentów na życzenie pracowników, które mogą być im potrzebne np. wywiązywaniu się z formalności urzędowych w ZUS lub US. Mamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego gwarantujemy wydajność pracy niezależnie od liczby osób, jaka jest zatrudniona w przedsiębiorstwie. Możemy sporządzić następujące zaświadczenia m.in.:
  • do Urzędu Skarbowego, 

  • do Zakładu Usług Społecznych,

  • o wynagrodzeniu i czasie pracy,

  • o wykorzystanym urlopie.

Rozliczenia podatkowe

Zakres obsługi kadrowej

Obsługując dział kadr i płac, podejmujemy się gromadzenia danych o zarobkach, świadczeniach, odliczeniach i wszystkich dodatkach do wynagrodzenia pracowników. Informacje te wykorzystujemy do przygotowywania corocznych deklaracji podatkowych dla osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie, które otrzymują od nas dokument PIT-11. Dodatkowo sporządzamy PIT-4R, będący potwierdzeniem pobranych zaliczek na podatek.
Kompleksowa obsługa kadrowa – pozostałe usługiPodejmując się współpracy z naszą kancelarią księgową, otrzymują Państwo dostęp do usług w szerokim zakresie. W ramach obsługi kadr i płac możemy zaproponować także:  • doradztwo w zakresie ubezpieczeń społecznych i prawa pracy,

  • przygotowywanie sprawozdania GUS,

  • sporządzanie deklaracji PFRON oraz PPK,

  • tworzenie akt osobowych pracowników.


W Kancelarii Księgowej Ogrodowscy otrzymają Państwo profesjonalne wsparcie, dzięki któremu obsługa kadrowo-płacowa firmy będzie na najwyższym poziomie. Oprócz prowadzenia wymienionej wyżej dokumentacji zajmujemy się również spełnianiem formalności w przypadku zajęć na pensjach pracowników, jakie zarządzili komornicy. Jest to kwestia delikatna i wymagająca znajomości aktualnych przepisów. Jednak dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu w tym zakresie gwarantujemy satysfakcjonujące dla każdej strony rozwiązanie problemu.

WSPÓŁPRACA

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu
lub adres e-mail, oddzwonimy.