header

Usługi audytowe Gdańsk / Pruszcz Gdański

Wyprowadzanie zaległości

Do tej pory samodzielnie zajmowali się Państwo księgowością firmy, jednak chcą ją przekazać w ręce doświadczonych ekspertów? Biuro Rachunkowe Ogrodowscy zapewnia kompleksowe usługi w tym obszarze. Specjalizujemy się między innymi w wyprowadzaniu zaległości księgowych. Jest to zadanie konieczne do zrealizowania w przypadku niewywiązania się z obowiązków podmiotu gospodarczego, w zakresie np. nieprzestrzegania narzuconych urzędowo terminów lub prowadzenia ksiąg rachunkowych, księgi przychodów i rozchodów czy też ewidencji przychodów(ryczałt).
Nasze motto to "Najważniejsze jest spać spokojnie", którym kierujemy się każdego dnia, wypełniając formalności dotyczące księgowości na zlecenie przedsiębiorców. Dbamy o to, aby wszystkie zaległości księgowe i podatkowe z minionych lat zostały wyprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i terminami. Dzięki temu, korzystając z naszych usług, mogą Państwo uniknąć stresu związanego z ewentualnym niespełnieniem wymagań nałożonych przez Urząd Skarbowy, a także Zakład Usług Społecznych. Sprawdzenie i korekta okresów dłuższych niż rok

Wewnętrzny audyt finansowy

Po przejęciu kontroli nad księgowością przedsiębiorstwa przeprowadzamy wnikliwą kontrolę całej dokumentacji, w celu sprawdzenia, czy nie znajdują się w niej ewentualne błędy, czy niedopatrzenia. Oferujemy sprawdzanie i korektę okresów dłuższych niż rok. Następnie przystępujemy do wyprowadzenia ewentualnych zaległości księgowych lub podatkowych, aby możliwie najszybciej spełnić wymagane formalności i nie dopuścić do powstawania kolejnych opóźnień.

Dzięki dokładnemu audytowi wewnętrznemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie znaleźć źródło problemu w celu wdrożenia działań naprawczych. Wnikliwej kontroli poddajemy przede wszystkim księgę rachunkową oraz dokumentację księgową, aby przekonać się, czy były one wypełniane zgodnie z bieżącymi przepisami. Wyliczamy również ewentualne zaległości podatkowe, które powstały wobec urzędu skarbowego w ostatnim roku lub w ciągu minionych kilku lat. Wyprowadzeniem zajmuje się księgowy dedykowany Państwa firmie, który zawsze jest gotowy udzielić wsparcia i fachowej porady.

Uregulowanie zaległości w Urzędach Skarbowych i ZUS

Uniknij kar urzędowych

Prowadzenie księgowości firmy, bez względu na rodzaj spółki czy liczbę zatrudnianych pracowników, jest zadaniem czasochłonnym i wymagającym szerokiej wiedzy. Brak umiejętności, czasu i doświadczenia w tym zakresie może prowadzić do powstania zaległości, które należy wykryć w odpowiednim czasie i wyprowadzić w ramach korekty do US czy ZUS. Decydując się na współpracę z Kancelarią Księgową Ogrodowscy, mogą zostać wykryte niedopatrzenia w kwestiach podatkowych i księgowych, dzięki temu unikniecie Państwo tym samym ewentualnych kar.

Bardzo dobra opinia w Urzędach Skarbowych i ZUS jest uzależniona od wywiązywania się przez przedsiębiorcę z wymaganych formalności w ściśle określonym terminie. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami w zakresie wyprowadzania zaległości podatkowych i księgowych można poprawić urzędowe relacje firmy z odpowiednimi instytucjami i uporządkować dokumentację przedsiębiorstwa pochodzącą z minionych lat. Nasza Kancelaria zapewnia doprowadzenie Państwa ksiąg do stanu, który spełnia wszelkie wymogi podatkowe, księgowe i prawne. 

Pewność prawidłowo rozliczonych zaległości podatkowych

Firmowe rozliczenia podatkowe

Od wielu lat zajmujemy się księgowością na zlecenie dużych podmiotów gospodarczych, średnich przedsiębiorstw, a także osób fizycznych i ich spółek. Decydując się na współpracę z naszą Kancelarią, zyskują Państwo pewność, że zaległości podatkowe z minionych okresów zostaną prawidłowo i terminowo rozliczone przed odpowiednim urzędem. Działania na tym obszarze pozwalają uporządkować księgi w taki sposób, aby w razie ewentualnych kontroli skarbowych urzędnicy wystawili pozytywną opinię, a firma uniknęła naliczenia kar.
 
Zgodnie z zapisami polskiego prawa, to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za wszelkie zaległości podatkowe, nawet kiedy zlecił rozliczanie podatków firmy innym osobom. Ważne jest więc, aby nawiązać współpracę z doświadczoną kancelarią księgową, której pracownicy świetnie orientują się w swoim fachu i gwarantują rzetelne prowadzenie powierzonej im dokumentacji. Jeśli chcą się Państwo przekonać o skuteczności naszych działań, zachęcamy do zapoznania się z referencjami, jakie otrzymaliśmy od dotychczasowych klientów.

WSPÓŁPRACA

Skontaktuj się z nami

Zostaw swój numer telefonu
lub adres e-mail, oddzwonimy.